Od ponad 19 lat franczyza NCIS nadal się rozwija i doprowadziła do kilku spin-offów. Jednak nawetNCISsamo w sobie było spin-offem. Fani mogli tego nie widziećMark Harmonjako Gibbs, gdyby nie oryginalna seria, JAG, skrót od sędziego rzecznika generalnego.

Zgadza się, nawet najbardziej lojalni fani hitu mogą nie wiedzieć, że NCIS nie było oryginalnym pomysłem, ponieważ zaczęło się jako pochodna istniejącego programu.

Chociaż jego pierwszy sezon był emitowany w NBC, JAG działał przez kolejne dziewięć sezonów w CBS. Program był emitowany w latach 90. i na początku XXI wieku. Dzisiejszy hit dla fanów serialu został wprowadzony w odcinkach pilotażowych ósmego sezonu, początkowo przeznaczonego dla JAG.W tych odcinkach serial zapoznał widzów z obsadą NCIS. Spisek podążał za obsadą, gdy pracowali nad rozwiązaniem morderstwa porucznika. I próbował powstrzymać atak terrorystyczny.

Donald P. Bellisario, producent i scenarzysta, stworzył zarówno JAG, jak i NCIS. Choć mogą wydawać się podobnymi programami, humorystyczne momenty w NCIS sprawiają, że jest inaczej.

Oryginalna nazwa „NCIS”

Ponowne obejrzenie tych odcinków przypomni fanom oryginalną nazwę serialu, Navy NCIS. Bellisario ujawnił również, że była to strategia mająca na celu zachęcenie publiczności JAG do obejrzenia nowego programu.

Przed kiedyNCISzadebiutował w telewizji, Bellisario powiedział , Będzie się nazywać „Navy NCIS” tylko przez bardzo krótki czas. … CBS pomyślało – i myślę, że to uzasadniona obawa – że chcą, aby widzowie „JAG” wypróbowali to i zobaczyli, co to jest, ponieważ większość ludzi nie wie, czym jest NCIS. Większość ludzi nie ma pojęcia, kiedy to słyszy.

W 1996 roku NBC odwołało serial po zajęciu 79. miejsca w rankingu, pozostawiając jeden odcinek niewyemitowany. W grudniu 1996 roku CBS podniósł serię jako zamiennik w połowie sezonu. W drugim sezonie wyemitowano 15 nowych odcinków. Przez kilka sezonów JAG rósł w rankingach i startował przez dziewięć dodatkowych sezonów. Jednak CBS odwołało program 4 kwietnia 2005 roku, po dziesięciu sezonach. Ostatni odcinek serialu, Fair Winds i Following Seas, wyemitowany 29 kwietnia 2005 roku,

Mimo że NCIS zaczęło się jako spin-off, serial nieco zasłonił serię JAG. Na przestrzeni dziesięcioleci NCIS stał się jednym z najpopularniejszych i najczęściej oglądanych programów telewizyjnych.

Wybór Redakcji