Ponad 27 000 osób podpisało petycję internetową wzywającą do zmiany przepisów, które całkowicie zabroniłyby polowania na niedźwiedzie w tym stanie.

Dzięki stanowym i krajowym stowarzyszeniom łowieckim organizującym się online, Senat Bill 252 – The Bear Protection Act – nie przejdzie do stanu prawnego Kalifornii. W rezultacie myśliwi z Kalifornii zachowają swoje prawa do zbierania czarnych niedźwiedzi.

Proponowany projekt ustawy, sponsorowany przez Humane Society of the United States, trafił do Senatu pod koniec stycznia. S.B. 252 twierdzi, że populacja niedźwiedzi w Kalifornii jest zagrożona nieludzkimi polowaniami na niedźwiedzie w tym stanie. Jednak lokalne przepisy dotyczące polowań i status gatunku w Kalifornii wskazują na coś innego.W ciągu kilku dni kampania internetowa przeciwko S.B. 252 zbierało poparcie zarówno w dowodach, jak i podpisach. Przechodząc do Change.org, przeciwnicy ustawy rozpoczęli petycję w celu zwalczania tego, co opisują jako ustawę nieopartą na nauce, biologii ani zarządzaniu dziką fauną i florą.

S.B. 252 ma na celu zakończenie wszystkich polowań na czarne niedźwiedzie w Kalifornii, zaczyna się petycja, przed stwierdzeniem powyższego.

Po dotknięciu kosztów ekonomicznych 252 dla Kalifornijczyków w petycji stwierdzono również, że S.B. 252 fałszywie zakłada, że ​​zakończy to polowanie na niedźwiedzie, które jest już nielegalne w Kalifornii, ponieważ mięso z niedźwiedzia musi być odbierane zgodnie z kalifornijskim prawem Fish & Wildlife.

Ponadto w petycji powołuje się S.B. 252 fałszywie twierdzi, że populacja niedźwiedzi w Kalifornii jest zagrożona. Aktualne badania naukowe i przyrodnicze obalają te dowody, ponieważ populacja niedźwiedzi w Kalifornii wzrosła o 400% w ciągu ostatnich 40 lat.

S.B. 252 jest zwodniczy i szalenie niebezpieczny. To niedopuszczalne – kontynuuje petycja.

Aktywiści cytują naukę o dzikiej przyrodzie, aby chronić prawa do polowań na niedźwiedzie w Kalifornii

W ramach tej samej petycji organizatorzy wezwali zwolenników Kalifornijczyków wraz ze stanową dziką przyrodą do skontaktowania się z ustawodawcami za 252. Powołując się na badania przyrodnicze ukończone w stanie, petycja kontynuuje, że:

Zgodnie z 4-letnim badaniem przeprowadzonym w Kalifornii przez biologów dzikich zwierząt na jeleniach wyposażonych w obroże GPS i VHF, niedźwiedzie są (1) główną przyczyną śmiertelności jeleni i (2) badania wskazują, że niedźwiedzie powodują, że lwy górskie zabijają więcej jeleni z powodu niedźwiedź kradnie zwłoki lwów. Jak podają organizatorzy, lwy muszą już zabijać 1 jelenia tygodniowo.

Ponieważ liczba niedźwiedzi stale rośnie (jak zarejestrowali specjaliści od dzikiej przyrody w naszych stanach), doprowadziło to do znacznego spadku liczby jeleni. Na podstawie nauki i danych S.B. 252 spowoduje jeszcze większe szkody w dzikiej przyrodzie Kalifornii. Musimy chronić przyrodę Kalifornii, podsumowuje petycja.

Ponadto urzędnicy stanu Kalifornia, zajmujący się dziką fauną i florą, przyznają, że ich populacja niedźwiedzia czarnego kwitnie i nie jest nawet zagrożona. Lokalna gazeta Pszczoła Sacramento podaje, że populacja niedźwiedzi w całym stanie wynosiła od 10 000 do 15 000 niedźwiedzi w 1982 roku. Obecnie jednak populacja niedźwiedzia czarnego jest ostrożnie szacowana na 30 000 do 40 000 zwierząt, mówią im urzędnicy stanowi.

Co więcej, sezon polowań na niedźwiedzie jest zamykany przez urzędników stanowych CA, jeśli w ciągu jednego sezonu zgłoszono 1700 zbiorów niedźwiedzia czarnego. W rezultacie polowania na niedźwiedzie w Kalifornii są już intensywnie monitorowane. W 2020 r. sezon niedźwiedzi zakończył się 27 grudnia, kiedy zgłoszono zaledwie 919 zbiorów z 30 394 licencjonowanych łowców niedźwiedzi.

Nauka i 27 000 podpisów

Oprócz danych naukowych, masowy sprzeciw wobec ustawy dotarł również do kalifornijskiego senatora Scotta Wienera, zwolennika 252 roku.

Change.org oznaczył petycję jako Zwycięstwo z ponad 27 000 podpisów, a wielu uczestników skontaktowało się z Wienerem, aby sprzeciwić się zakazowi polowań.

W rezultacie rzecznik firmy Wiener wymienia pandemię jako jeden z kilku powodów, dla których nie jest to czas na skupienie się na tym teraz, aby Pszczoła Sacramento . Tym oświadczeniem S.B. 252 już nie istnieje.

Aby uzyskać obszerny opis proponowanego przez Wienera projektu ustawy i jego przypadku, zobacz: Prawodawca z San Francisco przedstawia Billa, który chce zakazać polowania na niedźwiedzie czarne w Kalifornii . W przyszłym:

  • Owce Bighorn w Północnej Dakocie kwitną po historycznej relokacji
  • Ujawniono liczby masowych zbiorów niedźwiedzi w Pensylwanii w 2020 roku Funkcjonariusze z Kolorado budują legowisko dla pięciu osieroconych niedźwiadków

Wybór Redakcji