Te jeleń przejdzie na trawie. Yo, ale uderzą w liście, brachu. Najwyraźniej stosy rozkładających się liści mogą być źródłem podtlenku azotu, inaczej zwanego gazem rozweselającym. Deer może nie być wystarczająco mądry, aby tego nie robić wsadzić głowy do wiadra . Jednak najwyraźniej są wystarczająco sprytni, aby dowiedzieć się, że mogą stać się odpowiednio dziwni na stosie liści.

Prawie 7 minut materiału z kamery szlakowej udostępnionego przez Dziki projekt JS na YouTube pokazuje jelenia za jeleniem wchodzącym, by poczuć głośny zapach tego słodko-słonego gazu rozweselającego. Ale to też jest hitem. Po ich naprawie jeleń po jeleniu po prostu zaczyna poprawiać, bracie. Musi być tak dobrze dobrze. Ta premia.

Podpis pod filmem stanowi świetny kontekst dla zabawnego materiału. Jakieś dziennikarskie śledztwo USA dziś potwierdził również, że cała sprawa z liśćmi emitującymi podtlenek azotu jest całkowicie prawdziwa.Podobno rozkładające się liście emitują podtlenek azotu, zwłaszcza gdy liście są skoncentrowane, na przykład w kupie. Mój stos liści jest ogromny, a niektóre liście mają cztery lata. Okresowo „mieszam” stos za pomocą ciągnika ładującego. Jeśli jednak liście na wierzchu są suche, jeleń w rzeczywistości przekopuje się do gnijących liści, a następnie wdycha. To szalone — w różnych momentach filmu zobaczysz, jak to robią.

https://www.youtube.com/watch?v=QAOqgZKa8Ck&t=39s

Inne przypadki zwierząt, które odurzają się naturą

Jelenie w tym filmie nie są jednak pierwszymi dzikimi zwierzętami, które są świadkami odurzenia natury. Nie dalej jak zeszłego lata pewien niedźwiadek w Turcji zrobił furorę w Internecie po tym, jak zdjęcie pokazało, że mały miś jest całkowicie upalony swoją tykwą na jakimś szalonym miodzie. Substancja, lokalnie znana jako deli bal, jest rodzajem miodu rododendronowego, który wywołuje efekty halucynogenne. Niedźwiedź w końcu odzyskał pełnię zdrowia, ale zdjęcie było przezabawne, ponieważ niedźwiedź wyglądał, jakby właśnie przeszedł pełną rundę zabawy z Snoop Dogg na Autobus turystyczny Williego Nelsona . Poważnie, ten mały miś wygląda bardziej usmażony niż Stewie Griffin na koncercie Grateful Dead .

Buczenie lub potykanie się na łonie natury nie dotyczy tylko niedźwiedzi i jeleni. Według Magazyn Smithsonian , konie będą celowo jeść halucynogenne chwasty. Słonie lubią upijać się przejrzałymi owocami. Owce gruborogie żywią się narkotycznymi porostami. Nawet małpy szukają owoców z etanolem, żeby złapać trochę szumu. Być może przede wszystkim jednak delfiny odurzają się na rybach rozdymkowatych.

Film dokumentalny BBC ujawnił wcześniej, że delfiny celowo prowokują rozdymki do użądlenia ich silną substancją chemiczną, której ryby używają do samoobrony. W małych dawkach toksyny wydają się relaksować delfiny, wprowadzając je w stan niemal transu.

„Delfiny zostały sfilmowane, gdy delikatnie bawiły się rozdymką, przepuszczając ją między sobą przez 20 do 30 minut, w przeciwieństwie do ryb, które złapały jako zdobycz, które zostały szybko rozerwane” – powiedział Rob Pilley, zoolog, który obserwował zachowanie . „W pewnym momencie widać delfiny unoszące się tuż pod powierzchnią wody, najwyraźniej zahipnotyzowane własnymi odbiciami”.

Wybór Redakcji