Harley-Davidson przekształca część swojej siedziby w Milwaukee w otwarty park, z którego mogą korzystać zarówno pracownicy, jak i członkowie społeczności. W środę, 11 stycznia, kultowy producent motocykli ujawnione plany przekształcenie centralnej części kampusu przy Juneau Avenue w zachęcający park publiczny. Mają nadzieję, że będzie to korzystne nie tylko dla pracowników H-D, ale także przyciągnie ludzi z całego obszaru do poznania zachodniej części Milwaukee.

Heatherwick Studio otrzymało zadanie przekształcenia betonowego obszaru. Planują przekształcić ją w zachęcającą, zieloną i optymistyczną przestrzeń publiczną. Mają nadzieję, że spodoba się wszystkim, od lokalnych pracowników po członków społeczności. Fundacja Harley-Davidson rozpocznie rozwój tego projektu, a wkrótce darczyńcy będą mieli okazję go rozszerzyć i ulepszyć. W rezultacie w przyszłości może być dostępnych więcej sponsorów.

Ostatnio Fundacja zgromadziła grupę obywateli i interesariuszy, aby stworzyć obszerną wizję postępu w społeczności Near West Side. Po pewnym czasie stało się jasne, że jednym z najbardziej krytycznych wymagań była większa ilość terenów zielonych.„Naszym celem jest przekształcenie tej fabryki w park publiczny dla mieszkańców Milwaukee” – powiedział Thomas Heatherwick, dyrektor Heatherwick Studios. „Chcemy stworzyć ekscytującą przestrzeń społeczną. [Tutaj] ludzie mogą spotykać się z przyjaciółmi i rodziną i doświadczać dzikości przyrody wraz z przestrzeniami do jedzenia, występów i zabawy. Ambicją jest podkreślenie i uczczenie odnowionego życia w Near West Side tego wyjątkowego miasta”.

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Heatherwick Studio (@officialheatherwickstudio)

Harley-Davidson ma nadzieję, że projekt zbliży społeczność do firmy

Aby urzeczywistnić tę wizję, firma Harley-Davidson przekazała Fundacji grunt pod projekt. Wielu interesariuszy wniosło wkład w projektowanie jedynego w swoim rodzaju parku społecznościowego z Heatherwick Studio.

W centrum parku znajduje się „The Hub”, wielofunkcyjny obszar wydarzeń, otoczony kwitnącą roślinnością i drzewami. Ta zatopiona przestrzeń ma 83 metry (około 272 stóp) szerokości. Ma wielopoziomowe siedzenia, aby zgromadzić ludzi ze wszystkich części tej społeczności — kierowców i pracowników. Wizja The Hub polegała na wzmacnianiu i dzieleniu więzi między tymi osobami.

Jego unikalny projekt obejmuje połączenie tras motocyklowych, parkingów, chodników i miejsc siedzących wraz z 360-stopniowymi widokami. Do budowy Hubu starannie wybrano 10 lokalnych odmian cegieł. Będzie to obok naturalnego drewna o słabych krawędziach i wyblakłej stali, nadając mu zachęcający wygląd.

Z jednej strony Hub zapewni hipnotyzujące widoki na oszałamiające ceglane budowle Harleya-Davidsona. W przeciwnym kierunku znajduje się park wypełniony 120 gatunkami rodzimych roślin i drzew. 20 rodzajów drzew i 100 odmian bylin, które są święte dla Forest County Potawatomi. Dodatkowo w planach jest ulica targowa, zaciszny ogród i naturalny plac zabaw. Wiosną 2023 r. rozpocznie się budowa parku miejskiego, który latem 2024 r. będzie gotowy do użytku.

Wybór Redakcji