W piątek,muzyka countryIkonaGarth Brookswyprzedał swój koncert 25 czerwca w Edmonton w Kanadzie w zaledwie 45 minut na Commonwealth Stadium. Jego fani kupili już wszystkie 61 000 miejsc na nadchodzący koncert, który jest częścią trasy The Garth Brooks Stadium Tour.

Będzie to pierwszy występ Brooksa na Commonwealth Stadium i jak na razie będzie to jego jedyny występ w Kanadzie. Ostatnim razem, gdy grał w Edmonton, zaplanował wiele koncertów, na które przybyło ponad 160 000 fanów. 62-letni muzyk country zabrał wczoraj na Twittera, aby podziękować swoim kanadyjskim fanom po tym, jak zobaczył, jak szybko jego program się wyprzedał.

Późnym popołudniem Garth Brooks zasugerował możliwość dodania kolejnych koncertów w Edmonton. Napisał w mediach społecznościowych, że jego zespół usłyszał fanów głośno i wyraźnie. Więc rozmawiali już z klubem i Ticketmasterem, prawdopodobnie o co najmniej jednym dodatkowym koncercie.

KANADA! Sposób, w jaki się dzisiaj pojawiłaś, był NIESAMOWITY. Rozmawialiśmy z radiem, Ticketmasterem i stadionem. Szczególnie usłyszałem od CIEBIE!!!! Proszę zwrócić uwagę na oświadczenie w poniedziałek rano ode mnie i zespołu koncertowego, Garth Brooks udostępniony na Facebooku .

To nie byłby pierwszy raz, kiedy piosenkarka Friends In Low Places dodała dodatkowe koncerty po szybkiej wyprzedaży. W rzeczywistości właśnie dodał drugi koncert w Salt Lake City w stanie Utah, aby dać większej liczbie fanów możliwość zobaczenia jego występu.

Ponadto Brooks wciąż ma zamiar ogłosić dwa kolejne miasta, które zostaną dodane do jego 2022 Stadium Tour. Trasa kończy się we wrześniu, kiedy zagra pięć wyprzedanych koncertów w Dublinie w Irlandii. W ciągu czterech godzin wyprzedano ponad czterysta tysięcy biletów na koncerty w Dublinie. Będą to jego pierwsze koncerty w stolicy Irlandii od 25 lat.

Garth Brooks dodaje Edmonton Show do 2022 Stadium Tour

Podobnie jak wielu innych muzyków, Garth Brooks musiał odwołać pierwotną trasę po stadionie z powodu pandemii Covid-19. Ale kiedy on i jego zespół ponownie wyruszyli w trasę, fani tłumnie gromadzili się na każdym występie, który zwykle wykonywał.

Brooks pobił 24 rekordy frekwencji i sprzedał średnio 90 000 biletów na miasto, w którym ma zamiar wystąpić. Co więcej, jego największy jak dotąd pojedynczy występ podczas trasy miał miejsce w Baton Rouge w stanie Luizjana, gdzie w ciągu dwóch godzin wyprzedał 102 000 miejsc. Podczas koncertu zarejestrowano małe trzęsienie ziemi, gdy on wykonał swój hit Callin 'Baton Rouge.

Jednak gdy zaczęła się jego wędrówka po Ameryce, doszło do rażącego pominięcia w jego planowanych terminach. Zespół Brooksa nie zaplanował ani jednego koncertu w Kanadzie. Jednak zmieniło się to dwa tygodnie temu, kiedy ogłosił, że 25 czerwca zabierze swoją trasę na stadion Commonwealth Stadium w Edmonton.

Kanada, nigdy nie wyobrażam sobie trasy po stadionie bez Kanady, napisał Garth Brooks w mediach społecznościowych.

Jak wspomniano, ostatni raz grał w Edmonton w 2017 roku, kiedy wystąpił dla ponad 160 000 fanów. Brooks zagrał dziewięć wyprzedanych koncertów w Rogers Place. Tak więc nasi sąsiedzi na północy z pewnością są podekscytowani, że piosenkarz The Thunder Rolls wkrótce powraca.

Wybór Redakcji