Randy Parton nie żyje. Autor piosenek i młodszy brat legendy muzyki countryDolly PartonRandy zmarł 21 stycznia. Miał 67 lat. Randy był ośmiorgiem z dwunastu dzieci rodziny Parton.

Randy zmarł po walce z rakiem. Jego siostra Dolly potwierdziła jego śmierć we poruszającym poście na Facebooku, który również podkreślił karierę Randy'ego jako artysty. Oprócz tego, że był autorem piosenek, Randy występował również, działał i pracował za kulisami jako biznesmen.

Na Facebook Dolly Parton napisała: Mój brat Randy przegrał walkę z rakiem. Rodzina i ja opłakujemy jego stratę. Ale wiemy, że jest w lepszym miejscu niż my w tej chwili. Jesteśmy rodziną wiary. I wierzymy, że jest bezpieczny u Boga i że dołączają do niego członkowie rodziny, którzy odeszli wcześniej i przyjęli go z radością i otwartymi ramionami.Mój brat Randy przegrał walkę z rakiem. Rodzina i ja opłakujemy jego stratę, ale wiemy, że jest w lepszej…

Wysłane przez Dolly Parton na czwartek, 21 stycznia 2021

Dolly Parton zastanawia się nad dziedzictwem swojego brata

Dolly Parton zastanawiała się nad życiem swojego brata, a także spuścizną, którą pozostawił po sobie. Randy często współpracował ze swoją siostrą przy piosenkach. Ale także sam zagrał jako muzyk, występując we własnym programie w Dollywood.

Randy był świetnym piosenkarzem, pisarzem i artystą estradowym, napisał Parton. Przez wiele lat śpiewał, grał na gitarze i basie w moim zespole. Prowadził własny program w Dollywood od momentu jego otwarcia w 1986 roku. Ma na swoim koncie kilka własnych rekordów. Ale jego duet ze mną w „Old Flames Can’t Hold A Candle To You” zawsze będzie punktem kulminacyjnym w mojej karierze.

Ich ostatnia współpraca pojawiła się na ostatnim świątecznym albumie DollyŚwięta Holly Dolly, który ukazał się w październiku ubiegłego roku. Oboje rodzeństwo Parton wykonało You Are My Christmas z córką Randy'ego.

„You Are My Christmas”, nasz duet na moim najnowszym bożonarodzeniowym albumie, połączony z córką Heidi, zawsze będzie faworytem. To było jego ostatnie nagranie muzyczne i świeciło nim tak, jak teraz świeci w niebie, napisała Dolly Parton.

Oprócz licznego rodzeństwa Randy Parton pozostawił żonę Deb, córkę Heidi, syna Sabyna oraz wnuków Hustona i Trenta.

Wybór Redakcji