We wczesnych godzinach niedzielnego poranka były mistrz MMA Ben Askren został znokautowany w czasie poniżej dwóch minut przez celebrytę YouTube Jake'a Paula. Śledzącwyczekiwany mecz bokserskiAskren otworzył się o swoim rozczarowującym występie.

Wchodząc na mecz, wielu oczekiwało i chciałoAskren, aby pokonać Paula. Jako były kolegialny mistrz wrestlingu, który został mistrzem MMA, ma znacznie większe doświadczenie jako zawodnik niż jego sławny przeciwnik. To powiedziawszy, była to pierwsza walka Askrena na ringu bokserskim.

Dla Paula była to dopiero jego trzecia walka i pierwsza z profesjonalnym zawodnikiem. Jego pierwsza walka toczyła się z innym YouTuberem AnEsonGibem i zmierzył się z emerytowaną gwiazdą NBANate Robinsonw swoim drugim. Paul zdobył teraz nokauty we wszystkich trzech walkach.Po meczu Askren szczerze rozmawiał z dziennikarzami. Przyznał, że czuł się zakłopotany swoim występem i wie, że zawiódł wielu ludzi.

Nie zawiodłem społeczności MMA, zawiodłem świat, powiedział Askren, zgodnie z USA Dzisiaj Sport raport. Ludzie, kurwa, nienawidzą Jake'a Paula i chcieli, żebym go unieszczęśliwił.

Zostałem znokautowany przez Jake'a Paula. To cholernie krępujące, dodał.

Chociaż walka nie potoczyła się po jego myśli, Askren zdawał się przyjmować ją ze spokojem. Jego gwarantowana wypłata w wysokości 500 000 $ plus udział w przychodach pay-per-view prawdopodobnie pomogła.

W moim pokoju hotelowym czeka trochę pizzy. Pójdę to zjeść, jutro polecę do domu i spędzę czas z moimi dziećmi – powiedział Askren, zapytany, co z nim dalej.

Jake Paul kontra Ben Askren walczą kontrowersje

Prawie jak tylko Jake Paul znokautował Bena Askrena, internet ogarnął szaleństwo fanów i innych profesjonalnych wojowników, którzy mówili, że Paul sfałszował walkę. Gdy tylko sędzia machnął ręką, wątpliwości przyćmiły zasadność walki.

Paul wymierzył potężny cios praworęczny w lewą stronę twarzy Askrena, co powaliło wojownika na ziemię. Gdy Askren wstał, wydawał się nieco chwiejny, gdy sędzia odliczał. Askren powiedział, że chce kontynuować. Jednak sędzia przerwał walkę.

Teorie spiskowe natychmiast przejęły media społecznościowe. Niektórzy mówili, że Paul spłacił ref, aby zakończyć to wcześniej. Inni mówili, że Paul zapłacił Askrenowi za nurkowanie. Jedno jest jednak jasne. Paul rzeczywiście mocno uderzył Askrena. Jednak niektórym trudno w to uwierzyć, biorąc pod uwagę przeszłe bohaterstwo Askrena na ringu.

W 2019 roku, podczas debiutu Askren w UFC, przeżył okrutny atak Robbiego Lawlera. Jakoś wrócił, żeby wygrać ten mecz. Askren jest znany ze swojej wytrzymałości i wytrzymałości podczas swojej kariery w MMA. Dlatego Paul znokautował go tylko jednym uderzeniem, dla wielu wydawał się nieprawdopodobny.

Nawet legenda UFC Daniel Cormier miał wątpliwości co do walki Jake Paul vs. Ben Askren. Przechwycone kameryAskren i jego żonazaraz po walce szedł za kulisami uśmiechając się i śmiejąc. Może i Ty też byłeś, gdybyś właśnie dostał pół miliona dolarów za 1 minutę i 59 sekund pracy. Jednak wielu uważa, że ​​może to być znak, że Paul sfałszował walkę.

Bez względu na teorie spiskowe i czy jest w nich jakaś zasadność, Paul odszedł od wielkiego zwycięzcy. Ponadto niektórzy analitycy uważają, że dzięki temu będzie miał jeszcze większą walkę z jeszcze większą wypłatą. MógłbyConor McGregorlubNate Diazbyć następny? Zobaczymy, jak się sprawy potoczą, gdy Paul będzie nadal wzywał byłych mistrzów walki.

Wybór Redakcji