Ostatni rok, Netflixa potargał wiele piór, gdy gigant strumieniowy zaczął proponować pewne zmiany. Na przykład firma bawiła się pomysłem wprowadzenia treści wspierane reklamami jak inne streamery premium. Wielu subskrybentów szydziło z tego pomysłu i groziło przejściem do innych usług. Jednak polityka które spotkało się z największym sprzeciwem od użytkowników Netflixa były zasady udostępniania haseł przez firmę.

Wypróbuj Paramount+ ZA DARMO przez tydzień. Zasubskrybuj tutaj, aby oglądać swoje ulubione programy .

W zeszłym roku Netflix przetestował swoje rozwiązanie polegające na udostępnianiu haseł na niektórych rynkach z minimalnym sukcesem. Teraz chcą wdrożyć te zmiany u abonentów w Stanach Zjednoczonych. Zasady pozwolą gigantowi transmisji strumieniowej ograniczyć urządzenia, które mogą uzyskać dostęp do konta lub opłaty opłata za „dodatkowego członka”. .Co warto wiedzieć o nowych zasadach udostępniania haseł w serwisie Netflix

Netflix prawdopodobnie wprowadzi nowe zasady udostępniania haseł w pierwszym kwartale tego roku, według Konsekwencja . Najnowsza aktualizacja na stronie pomocy technicznej giganta strumieniowego szczegółowo opisuje nowe zasady.

Pod nagłówkiem ' Udostępnianie konta Netflix ”, strona stwierdza, że ​​​​konta są „dla osób mieszkających w jednym gospodarstwie domowym”. Nowe przepisy ograniczą konta do tych, którzy mieszkają w gospodarstwie domowym. „Osoby, które nie mieszkają w twoim gospodarstwie domowym, będą musiały korzystać z własnego konta, aby oglądać Netflix” – wskazuje strona.

Gdy urządzenie spoza domu właściciela konta stale loguje się na konto, Netflix zablokuje to urządzenie. W tym momencie właściciel konta będzie musiał zweryfikować, czy urządzenie zewnętrzne jest autoryzowanym użytkownikiem. Jeśli streamer wprowadzi „dodatkową opłatę członkowską”, nie zrobi tego bez powiadomienia. Zgodnie ze stroną, Netflix nie obciąży automatycznie posiadaczy kont, jeśli udostępnią swoje hasło.

Weryfikacja urządzenia

Aby zweryfikować urządzenie, Netflix wyśle ​​łącze na adres e-mail lub numer telefonu powiązany z kontem. Link doprowadzi do 4-cyfrowego kodu, który umożliwi urządzeniu dostęp do konta. Aby jeszcze bardziej ograniczyć udostępnianie haseł, Netflix może wymagać od użytkowników „okresowej” weryfikacji urządzenia.

Konsekwencja zwraca uwagę, że użytkownicy mogą uniknąć procesu weryfikacji, logując się do Netflixa przez domowy internet raz w miesiącu.

Te nowe zasady będą miały wpływ nie tylko na tych, którzy udostępniają swoje hasło do serwisu Netflix. Ponieważ opiera się na domowym internecie posiadacza konta, wpłynie również na tych, którzy podróżują, dzielą czas między domy lub planują oglądać Netflix na wakacjach.

Netflix użyje „adresów IP, identyfikatorów urządzeń i aktywności konta z urządzeń”, które są połączone z kontem, aby określić, gdzie znajduje się „gospodarstwo domowe” konta. W ten sam sposób streamer użyje tych informacji do ograniczenia dostępu do kont.

Netflix już rozprawił się z udostępnianiem haseł na innych rynkach. W Ameryce Łacińskiej streamer wprowadził opłatę „dodatkowego członka” dla tych, którzy dzielą swoje konto. Wydaje się, że jest to pierwszy krok do wprowadzenia tej polityki na rynek Stanów Zjednoczonych.

Niezadowoleni Klienci

W tej chwili wielu użytkowników Netflix wyraża swoją frustrację z powodu tych nowych zasad udostępniania haseł. Niektórzy zwracają uwagę na fakt, że dzieci na studiach lub w związkach na odległość często dzielą konta Netflix. Inni zastanawiają się, dlaczego streamer nadal obsługuje aplikacje mobilne, jednocześnie zmuszając użytkowników do skakania przez obręcze, aby oglądać poza domem.

Bardziej niż cokolwiek innego użytkownicy Netflix wskazują na chęć rezygnacji z bieżących kont na rzecz innych usług przesyłania strumieniowego.

Wybór Redakcji